Алехандро Вальверде – новий чемпіон світу з шосейного велоспорту!

Алехандро Вальверде – новий чемпіон світу з шосейного велоспорту!

Через 15 місяців після складного перелому щиколотки в наслідок падіння на 1-му етапі Тур де Франсу 2017, член команди Movistar Team Алехандро Вальверде створив найпрекраснішу сторінку в історії своєї кар’єри професійного велогонщика. Нарешті «Бала» чемпіон світу!

Алехандро Вальверде: «Не можу повірити. Я так довго боровся за цю перемогу. Це моє найбільше досягнення у кар’єрі, до якого я йшов усі ці роки. Я так часто був за крок від неї, так багато раз... У мене було шість медалей, та ні одної золотої. Навіть думав, що ніколи не зможу стати чемпіоном світу.»

Вперше Алехандро став призером чемпіонату світу в груповій гонці в 2003-му, завоювавши срібло. В 2005 він повторив свій успіх, після чого чотири рази ставав бронзовим призером. І ось через 15 років Вальверде, нарешті піднявся на найвищу сходинку подіуму.

Неймовірний список перемог лідера іспанської збірної включає перемогу Вуельти Іспанії, чотири перемоги класики Льєж-Бастонь-Льєж, п’ятиразову перемогу Флеш Валлонь, двічі на Сан-Себастьян, тричі на Вуельті Каталонії, дві перемоги Критеріума Дофіне, перемогу Тура Країни Басков та 15 етапів Гран-турів. І тепер він став сьомим в історії велоспорту гонщиком, що володіє всіма трьома медалями чемпіонату світу.

Вальверде ввійшов у п’ятірку найстарших гонщиків в історії велоспорту, що перемагали у груповій гонці чемпіонату світу поруч із Фаусто Коппі (33 роки), Маріо Чіпполліні (35 років), Станом Окерсом (35 років) та Йопом Зутемельком (38 років).

«Багато раз розмірковував, та дійшов висновку, що перемога на чемпіонаті ніколи не була для мене нав’язливою ідеєю. Моєю ціллю завжди було проїхати чемпіонат добре, прекрасно розуміючи, що перемогти важко, а коли ти один із фаворитів, то ще важче. Я майже здався перед цими фактами, та сьогодні все зійшлось – ми прекрасно проїхали командою, була чудова погода, що дуже посприяло. Все, про що я лише міг мріяти, стало дійсністю. Я думаю про сім’ю, про тих, хто завжди мене підтримував про всіх, хто за мене радий. Навіть багато моїх суперників підходили після фінішу, щоб привітати мене. Дякую усім вам!»

Сьогоднішній чемпіон вибився в лідери гонки саме тоді, коли, розпочались ключові атаки на фінальному 3-му кілометрі підйому за 10 км до фінішу. Попереду залишалось семеро гонщиків: Міхаель Вальгрен, Жуліан Алафіліпп, Роман Барде, Тібо Піно, Джанні Москон, Майкл Вудс та Алехандро Вальверде.

Атака Майкла Вудса сформувала вирішальний відрив, який за 1,5 км до фінішу добрав голландський гонщик Том Дюмулін. Але Вальверде, почавши спринт з першої позиції, не дозволив суперникам себе обійти.

«Коли побачив, що Дюмулін приїхав і сів за нами, подумав,що хтось із нас втратить медаль, адже це був ще один дуже сильний суперник. С ним складно змагатись, тому що він може застати зненацька атакою здалека. Звісно, я б обрав знаходитись на другій чи третій позиції, щоб контролювати своїх суперників. Але я йшов першим, просто вирішив не зупинятись, лиш злегка знизити швидкість, щоб зберегти хоть щось в ногах перед фінальним спринтом.
Спринт був дуже довгим. Мені прийшлось взяти на себе повну відповідальність. Я контролював реакцію суперників до самих фінішних банерів. За 350 м подумав, що пора, що треба атакувати і не чекати, що це зробить хтось інший. Я глянув на них з-під сідла, бачив, що вони поруч, проте не зможуть мене обійти. Потім на мене нахлинули емоції, я заплакав, бо став чемпіоном світу.»

Тепер ще рік ми будемо спостерігати «Балу» у веселковій майці чемпіона!

«Я так пишаюсь, що буду носити цю майку наступні 24 місяці. Саган сказав мені, що він дуже радий моїй перемозі. Якщо не він сам її виграв, то йому дуже хотілось передати естафету мені, як наступному чемпіону. Думаю, моєю першою гонкою у веселковій майці буде Ломбардія».

Так стають легендами, браво, Алехандро!

Назад